مشاهده سیاه گوش در زنجان

معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط ‌زیست استان زنجان از مشاهده یک قلاده سیاه‌گوش برای نخستین‌بار در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر طارم خبر داد.

"تورج قاسمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهارکرد: هفته گذشته محیط‌بانان مستقر در این منطقه موفق به مشاهده و فیلم‌‌برداری از تردد این جانور نادر شدند و موضوع بلافاصله به استان گزارش شد.

وی تصریح‌کرد: در منطقه خرمنه‌سر جانوران نایابی همچون کل و بز، پلنگ، خرس قهوه‌ای و کفتار زیست می‌کنند و تاکنون مورد مستندی از وجود سیاه‌گوش در این منطقه مشاهده نشده بود که با این گزارش از زیست این جانور در خرمنه‌سر مطمئن شدیم.

 این مقام مسوول با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تردد سیاه‌گوش در شهرستان ماه‌نشان و طارم گزارش شده بود، افزود: با مشاهدات جدید می‌توانیم ادعا کنیم که پراکنش زیست این‌گونه نادر جانوری در استان بسیار خوب است و برای حفاظت از آنها باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر روستائیان ساکن در منطقه رفتار مناسبی با محیط داشته و از شکار جانوران خودداری می‌کنند که این امر نشان از فرهنگ بالای منطقه دارد.

/ 0 نظر / 14 بازدید