ایران در آینده خشک تر و داغ تر می شود

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل گفت: ایران در آینده خشک تر و داغ تر خواهد شد، یکی از دلایل آن عملکردی است که در نتیجه حرکت به سوی توسعه در این کشور صورت گرفته است. در واقع عدم توجه به انرژی های تجدیدپذیر و مصرف بیش از اندازه انرژی های تجدیدناپذیر باعث بروز این شرایط اقلیمی در ایران شده است.
 
به گزارش زیست بوم، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل که در دومین روز کاری هفدهمین نشست مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان مجالس کشورهای حوزه آسیا- اقیانوسیه پیرامون محیط‌زیست و توسعه ( APPCED) جلسه کارشناسی با موضوع قانون‌گذاری محیط‌زیست، مشارکت منطقه‌ای و پایداری جهانی سخن می گفت به ضرورت توجه به تغییر اقلیم پرداخت.

لوئیس با اشاره به این موضوع گفت: اگر بخواهیم فقر را از بین ببریم و به اهداف توسعه در هزاره برسیم نیازمند آن هستیم که با شرایط ایجاد شده ناشی از تغییر اقلیم در دنیا کنار بیاییم.

وی گفت: تغییر اقلیم و تبعات زیانبار آن ناشی از عملکرد غلط انسان در استفاده از منابع طبیعی است.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل افزود: ایران در آینده خشک تر و داغ تر خواهد شد، یکی از دلایل آن عملکردی است که در نتیجه حرکت به سوی توسعه در این کشور صورت گرفته است. در واقع عدم توجه به انرژی های تجدیدپذیر و مصرف بیش از اندازه انرژی های تجدیدناپذیر باعث بروز این شرایط اقلیمی در ایران شده است.

گری لوئیس گفت: به نظر شما چند درصد از مردم ایران در مورد معضلی مثل دریاچه ارومیه، هامون یا مشکل آب مشهد اطلاعات کافی دارند؟ آگاه سازی عمومی یک وظیفه همگانی است. ما در سازمان ملل قصد داریم با تبادل اطلاعات و برآورده کردن نیازها و همکاری های فنی در بخش محیط زیستی گام های موثری برداریم که در این راه نیازمند همکاری از سوی کشور ایران هستیم.

     

/ 0 نظر / 17 بازدید