کسب جایزه مشترک انجمن‌های فیزیک فرانسه و انگلستان توسط دانشمند زنجانی

استاد "رامین گلستانیان"، برنده جایزه مشترک انجمن‌های فیزیک فرانسه و انگلستان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، فیزیک‌دان ایرانی و استاد دانشگاه آکسفورد، برنده مدال هول‌وک (Holweck) سال ۲۰۱۴ شد.

این جایزه طی مراسمی در گردهمایی ماده چگال، ۲۷ اوت در پاریس به خاطر نقش پیشروی وی در زمینه مواد نرم فعال و به خصوص شناگران میکروسکوپی و ذرات کولوییدی فعال اهدا خواهد شد. نشان هول‌وک از جوایز عمده جهانی در رشته فیزیک است که هر سال در انتخاب مشترک انجمن فیزیک بریتانیا و انجمن فیزیک فرانسه به یک فیزیک‌دان اعطا می‌شود.

این جایزه به یادبود "فرناند هول‌وک"، فیزیک‌دانی که در زمان اشغال فرانسه توسط نازی‌ها در جنگ جهانی دوم در دست گشتاپو شکنجه و کشته شد، به نام او نام‌گذاری شده است. این نشان یکی از چهار مدالی است که توسط آن دو انجمن به فیزیک‌دانانی اعطا می‌ شود که در بریتانیا و فرانسه مستقر هستند.

استاد رامین گلستانیان یکی از 7 نفر پذیرفته شده کارشناسی‌ارشد فیزیک سال 1372 در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان است. وی اولین فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد و دکتری فیزیک دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است که پس از آن نیز عضو هیات علمی این دانشگاه بوده است.

از افتخارات استاد گلستانیان در طول حضورشان در دانشگاه می‌توان به جایزه اول پژوهشگر نمونه سال جشنواره جوان خوارزمی، اعطای کرسی فردریک ژولیو، دانشگاه صنعتی فیزیک و شیمی پاریس (1379)؛ جایزه‌ پژوهشگر نمونه ‌سال‌ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (1380)؛ طراحی‌ساده‌ترین‌سیستم نانوماشین شناگر جهان (1383)؛ جایزه انجمن نخبگان ایران، پژوهشگر دارای مقاله پر استناد ISI در سال 1384 اشاره کرد.

/ 0 نظر / 18 بازدید