خصوصیات افراد شاد

افراد شاد می‌دانند که کامل‌گرایی با کمال‌گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت‌شان هستند.

این دسته از انسان‌ها می‌دانند ارزش آن‌ها بستگی به این ندارد که چه چیزهایی دارند و چگونه به نظر می‌رسند، برای آن‌ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند، در واقع این افراد فقط خودشان هستند که می‌توانند کاری برای شاد بودن خود انجام دهند و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند؛ چرا که معتقدند امروز تنها روزی است که می‌توانند از آن مطمئن باشند.

افرادی که از شادی درونی برخوردارند اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک کرده و این باور را دارند که زندگی‌شان متعلق به خودشان است، نه وابسته به دیگران، به همین خاطر به قدرت انتخاب در زندگی ایمان دارند و به انتخاب‌های خود توجه ویژه‌ای می‌کنند. همچنین این قشر از افراد از قدرت بخشش مطلع هستند و می‌دانند بخشیدن به یک فرد کمک به او نیست، بلکه کمک کردن به خودشان محسوب می‌شود.

برنامه داشتن برای گذراندن وقت روزمره زمینه دست‌یابی به شادی را فراهم می‌کند و افراد موفق می‌دانند که خوشبختی و شادمانی واقعی بدون تلاش و زحمت به‌دست نمی‌آید، بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسئله و یافتن راه‌حل‌های منطقی هستند، در واقع این دسته از افراد می‌دانند که بخشی از هویت آن‌ها به شغل و کاری که انجام می‌دهند مربوط می‌شود، اما هرگز اجازه نمی‌دهند که کارشان همه هویت‌شان را رقم بزند، بنابراین پایه‌های زندگی خود را بر پایه نگرش مثبت، روابط ارزشمند و سلامت روح قرار می‌دهند.

افراد شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی‌شوند و ترجیح می‌دهند عشق برابر، پایدار و باثباتی را تجربه کنند. همچنین خود را دایما با اطرافیان‌شان مقایسه نمی‌کنند، زیرا می‌دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن‌ها دارند.

/ 0 نظر / 55 بازدید