نماینده سازمان ملل: امیدوارم به سواحل پر آب دریاچه ارومیه برگردیم

 من اعتقاد دارم که راه حل خروج از شرایط کنونی در اجرای فراگیر برنامه جامع مدیریت دریاچه ارومیه در سطح حوضه آبریز است. ما برای حفظ این اثر طبیعی مسئولیت تاریخی داریم که در قبالش باید اقدام عاجل به عمل آوریم .
گری لوئیز ، نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران،  پس از بازدید از دریاچه ارومیه، با توجه به راهنمایی مسئولین اداره کل در شناسایی بهتر دلایل وضعیت فعلی دریاچه، با ارسال نامه ای از مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و همکاران وی قدردانی کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، متن نامه  وی به شرح ذیل  است :
 
« جناب آقای مهندس عباس نژاد ، مدیر کل محترم حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی:
پیرو بازدید اخیر من از دریاچه ارومیه در حوزه آن استان، تمایل دارم تا مراتب تشکر خود را از شما و همکاران محترمتان بابت حمایت ها و میزبانی شما اعلام نمایم. همچنین از اینکه زمان خود را برای میزبانی و همراهی من در تعطیلات آخر هفته خود تنظیم نموده اید نیز متشکرم .
 
متاسفانه علیرغم هماهنگی و برنامه ریزیهای انجام شده و لطف جنابعالی ، دیدن شرایط دریاچه ، بسیار متاثر کننده بود . راهنمایی شما در طول بازدید به من کمک کرد تا ابعاد و مشکلات بیشتر دریابم. همچنین مشاهده دریاچه ارومیه در چنین وضعیت بحرانی برای من نشان دهنده مسئولیت استراتژیک همگی ما برای تغییر این فرایند تخریبی می باشد.

من اعتقاد دارم با عنایت به سابقه همکاری بسیار طولانی سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و برنامه عمران ملل متحد ، در قالب طرح حفاظت از تالابهای ایران ، ما به همراه یکدیگر ، به راه حل ها دست یافته ایم.

من اعتقاد دارم که راه حل خروج از شرایط کنونی در اجرای فراگیر برنامه جامع مدیریت دریاچه ارومیه در سطح حوضه آبریز است. ما برای حفظ این اثر طبیعی مسئولیت تاریخی داریم که در قبالش باید اقدام عاجل به عمل آوریم .

دریاچه ارومیه تنها یک میراث ملی نیست بلکه یک ذخیره گاه زیست کره است که متعلق به همه ملتهاست و نسل های آینده در مورد نحوه مدیریت ما بر آن قضاوت خواهند کرد.

من تلاش های بی وقفه دولت جمهوری اسلامی ایران و نیز سازمان شما را در حل این مسئله کاملا درک می کنم بنابراین به شما اطمینان می دهم که سازمان ملل به طور کل ، و برنامه عمران سازمان ملل به طور اخص بر حمایت ها و همکاری های خود در حفظ دریاچه ارومیه ادامه خواهند داد و همواره در این راه در کنار شما خواهند بود . مطمئنم اگر در انجام آنچه امروز نیاز است پافشاری کنیم در آینده خواهیم توانست به اتفاق یکدیگر به سواحل "پراز آب " دریاچه برگردیم.»
/ 0 نظر / 17 بازدید