دستورالعمل امواج تدوین می‌شود

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در اولین نشست خبری خود درباره ساماندهی امواج و پارازیت‌ها گفت: موضوع امواج یکی از دغدغه‌های سازمان محیط زیست است بطوریکه این مسئله در شورای شهر نیز اعلام شده بود، همه تولیدکنندگان امواج در قالب ضوابط و استانداردها باید فعالیت کنند، اگر ضوابط و مقررات رعایت شود فعالیت در این حیطه مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در صدد تدوین دستور‌العمل امواج هستیم، یادآور شد: دستگاه‌ها صرفنظر از هر نوعی که می‌خواهند باشند، (مربوط به تلفن همراه، سیستم بانکی و ماهواره) در ارسال امواج باید در چارچوب ضوابط و قوانین فعالیت کنند.

در تشریح این موضوع دکتر سعید متصدی زرندی معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: سازمان محیط زیست باید استانداردهایی را در رابطه با امواج تدوین کند که هم‌اکنون این کار آغاز شده است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه‌ای که دستورالعمل آن در شورا تدوین شده است، ایجاد دکل تابع ضوابط مشخصی است.

این مقام مسئول یادآور شد: در صدد هستیم دکل‌های مشترکی را برای کاهش تعداد دکل‌ها ایجاد کنیم.

دکل‌هایی که فاصله را رعایت نکنند، به کمیسیون ماده 100 معرفی می‌شوند

معاون محیط زیست انسانی با بیان اینکه براساس ضوابط باید فاصله دکل‌ها از واحدهای مسکونی 50 متر و همچنین از بیمارستان، مهد کودک، دانشگاه و مدارس 100 متر باشد، گفت: لازم است دکل‌هایی که تازه نصب می‌شوند ضوابط را رعایت کنند در غیر این‌صورت به کمیسیون ماده 100 معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه سازمان محیط زیست بر این مسئله نظارت عالی خواهد داشت، گفت: باید توجه داشت مسئولیت اصلی این موضوع بر عهده وزارت بهداشت است.

وی با تاکید بر ضرورت وجود شوراها در کل کشور در حوزه محیط زیست، افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا بیشتر نقش را می‌تواند از طریق سیاستگذاری صحیح داشته باشد.

ابتکار درباره برگزاری نشستی با فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: حدود 3 هفته گذشته قرار بود تا نشستی با اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس داشته باشیم اما به دلیل تداخل جلسات، این امر به تعویق افتاد، باید بگویم از برگزاری این جلسه استقبال می‌کنم.

وی درباره بادهای نمکی ابراز داشت: کارگروه نجات پارک ملی دریاچه ارومیه، فعالیت خود را آغاز کرده است اما باید گفت که مسئولیت این کارگروه نیز با وزارت نیرو است.

/ 0 نظر / 14 بازدید