سبزگون زنگان

محیط زیست جهانی

کریستال یا شیشه

شیشه، ماده محرکی بسیار قوی و به شدت اعتیادآور است و به دلیل آسیب رسانی جدی اش به مغز به گواه بسیاری از کارشناسان حوزه درمان اعتیاد خطرناک ترین ماده مخدر محسوب می شود. معمولا حتی یک بار مصرف شیشه فرد را درگیر اعتیاد می کند و امکان دارد این ماده پس از مدتی با تاثیر بر سیستم روانی، فرد مصرف کننده را به تجاوز، قتل یا سرقت وادار کند .

مصرف شیشه در کوتاه مدت سبب خونریزی بینی، اضطراب، توهم، گرفتگی فک، پارگی زبان، سرگیجه، کابوس های شبانه، بی خوابی های طولانی، افزایش دمای بدن، تهوع، افزایش ضربان قلب، گشاد شدن مردمک ها، اختلالات جنسی، بی بند و باری جنسی، ساییدن دندان ها به هم و تخریب حافظه کوتاه مدت می شود.

اما در درازمدت این عوارض جای خود را به مشکلاتی جدی تر می دهند، مشکلاتی مانند افسردگی شدید، میل به خودکشی، آسیب های مغزی مانند تخریب سلول های عصبی و سکته مغزی، آسیب های جدی به کلیه و کبد، کاهش شدید و غیرطبیعی وزن، توهم، هذیان، اختلال در بینایی و شنوایی، پرخاش گری، وسوسه، کم خونی، احساس خستگی مزمن، سقط جنین، ناتوانی شدید جنسی و سوءظن بیمارگونه که معتادان به شیشه را به سمت جنایت هایی فجیع سوق می دهد.

   + کورش پورزند ; ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٠
comment نظرات ()