سبزگون زنگان

محیط زیست جهانی

یک وبلاگ نویس موفق کیست؟!

برای داشتن یک وبلاگ خوب و موفق علاوه بر داشتن محتوایی خوب و پر بار برقراری ارتباط مستقیم با دیگر وبلاگ نویسان و یا حتی خوانندگان عادی از شروط لازم آن است، که البته در حال حاضر به صورت گذاشتن نظر یا همان کامنت مرسوم است که از این طریق می توان با نویسنده ارتباط برقرار کرد. و چه خوب است که نویسنده به اظهار نظر بینندگان وبلاگ خود اهمیت دهد و انتقاد پذیر نیز باشد. زیرا قرار نیست که همه‌ی ‌چیزهایی که ما می‌نویسیم درست باشد!
فروتنی و راز داری از دیگر خصوصیات یک وبلاگ نویس است که البته با داشتن این خصوصیات و مهارت می تواند آدرس وبلاگ های دیگر را در وبلاگ خود لینک کند.
سعی کنید نوشته هایتان نسبت به کسی بی ادبانه نباشد زیرا برای وبلاگ نویسان نوشتن بی ادبانه کار سختی نیست بلکه آسان نیز است. اگر هم تا به حال این کار را کردید سریعا متنی مخالف متن قبلی خود بنویسید. هیچ گاه در مورد خودتان زیاد ننویسید و خودستایی نکنید یا حداقل در کامنت های عمومی این کار را نکنید.
برای داشتن وبلاگی خوب و کامل خوب است که شخص وبلاگ نویس با زبان انگلیسی آشنایی، هر چند مختصر داشته باشد، چرا که هر‌چقدر زبان ‌انگلیسی‌ یک وبلاگ‌نویس بهتر باشد قادر به ارتباط بهتر با دنیای خارج و پیدا کردن مطالب مفیدتر و بهتر است.
داشتن اطلاعاتی به روز و کامل در رابطه با موضوعی که یک وبلاگ نویس می خواهد بنویسد امری لازم و ضروری است و اساساً اگر یک وبلاگ نویس در یک موضوع خاص بنویسد بیشتر می‌تواند موفق باشد تا اینکه به صورت عمومی مطلب بنویسد. چرا که تخصصی نوشتن باعث افزایش تسلط وبلاگ‌نویس به موضوع مورد نظر در طول وبلاگ‌نویسی می‌شود و همین موضوع باعث افزایش کیفیت نوشته‌های یک وبلاگ‌نویس می‌شود.

   + کورش پورزند ; ٢:٤٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()