سبزگون زنگان

محیط زیست جهانی

 

باید که به صدر قدر بشناسندش
مردی که زعصر خود فراتر باشد

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فن‌‌آ‌وری

با سلام
خبر تاسف‌انگیز بر‌کناری پروفسور ثبوتی، مظهر علم فیزیک و افتخار کشور ایران در سطح جهانی از سمت ریاست مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نه تنها جامعه فرهیخته و دانشگاهی بلکه عموم اهالی شهر و بازار را نیز به شدت متاثر و شگفت‌زده گردانید.
همه می‌دانند که علم ستون تمدن بشری است، لرزاندن این ستون چه معنایی در اذهان تداعی می‌کند؟ آیا سوزاندن پایه‌های تمدن بشری هدف مرئی و نامرئی چنین تصمیمات اشتباهی است؟ آیا برخورد با صاحب اندیشه و بنیان‌گذار چنین دانشگاهی برخورد با علم و اندیشه نیست؟
جنا‌ب آقای وزیر، آقای پروفسور ثبوتی افزون بر مقام والای علمی که در سطح دانشمندان جهان مطرح است به وا‌سطه خصلت‌های با مردم بودن و با مردم ماندن در قلب اهالی زنجان رسوخ کرده و صرفا نام ایشان مایه مباهات کشور بوده و خواهد بود و به واسطه همین نام نیک ایشان توانسته‌اند سرمایه‌های مادی و معنوی برای مردم و شهر فراهم آوردند، حذف ایشان از ریاست دانشگاه را بلایی برای شهر بلکه کشور‌مان می‌دانیم که اولا از بلا‌گردان یکتا عاجزانه رفع این بلا را خواستار‌یم و در ثانی امید آن داریم که جنا‌‌‌‌‌‌‌‌بعالی با سعه صدر اشتباه به وجود آمده را برطرف نمایید.
هیئت امنای بازار بزرگ زنجان

   + کورش پورزند ; ٩:٤٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()